BOJUJEME O TO, ABY DĚTI ODLOŽILY TELEFON, VYPLY TELEVIZI, VZALY TENISKY A ŠLY SE HÝBAT, MÍSTO TOHO, ABY SEDĚLY DOMA A NAPODOBOVALY ŠÍLENOSTI Z YOUTUBE A FACEBOOKU.

Tento projekt vznikl na základě neustále se zvyšujícího tlaku sociálních sítí na děti a mládež.
Tyto děti špatně vnímají realitu, mnohé z nich jsou uvězněni ve virtuálním světě, kde je možné úplně všechno. Děti mají problém s komunikací mezi svými vrstevníky a s komunikací s rodiči, špatně se vyjadřují, a tohle může mít vliv na jejich budoucí život.

Tato nehmatatelná hrozba dost zásadně ovlivňuje jejich budoucnost a jejich fungování v dospělosti. Ačkoliv se tato problematika momentálně neprojevuje jako tak závažná, důsledky mohou být fatální a budou viditelné až v dospělosti.

Nejrizikovější skupinou jsou děti od 10 – 18 let. Tuto věkovou skupinu neovlivňují rodiče, ale dost zásadně je ovlivňují kamarádi, škola a to, co vidí na internetu. Rodiče této věkové kategorie dětí mnohdy ani neví, k čemu se jejich děti na internetu mohou dostat!

Děti do 10 let velkou mírou ovlivňují rodiče, kteří jsou povětšinou narození v letech, kdy mobilní telefony a počítače nebyly tolik využívány a zároveň už mají větší povědomí o tom, co jsou sociální sítě a dokáží si představit, do jaké míry to děti ovlivňuje.

Proč „tancem“ proti sociálním drogám?

Protože prostřednictvím tance mohou děti vyjádřit své pocity (vztek, láska, radost, smutek, nadšení), které v dnešní době neumí 90% dětí vyjadřovat jinak, než na facebooku, instagramu a dalších sociálních sítích.
Tanec je komplexní pohyb, se kterým se dětem vyvíjí správně motorické funkce, držení těla, vnímaní prostoru, koordinace pohybů. Díky tanci děti sami sebe vnímají reálně, ne jako fikci, kterou se prezentují na síti.

POJĎME SPOLU UKÁZAT TÉTO GENERACI, ŽE TO JDE I JINAK

PŘIJĎTE A PODPOŘTE PROJEKT „TANCEM PROTI SOCIÁLNÍM DROGÁM“.

KDY: 14.4.2019
KDE: Sokolovna Velké Pavlovice
ZAČÁTEK AKCE: 9:00 HOD.
VSTUPNÉ: v předprodeji 100,- Kč na místě 150,- Kč. Děti do 15 let vstup zdarma.

Můžete se těšit na bohatý program, kde se nebude nudit nikdo!

Info: info@tstudio1.cz
mob.: 722 906 389 Kateřina Kosíková
mob.: 732 541 828 Anna Lacinová